Wiek to nie wyrok – usunięcie zaćmy jest nieinwazyjnym zabiegiem

Wiek to nie wyrok – usunięcie zaćmy jest nieinwazyjnym zabiegiem
W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas. Pierwsze siwe włosy, pogorszenie się słuchu czy wzroku. Dawniej oznaczało to nieuchronny proces starzenia się mówiący, że nasz czas na ziemi dobiega końca. Obecnie jednak, medycyna w bardzo szybkim tempie się rozwija. Większość schorzeń uznawanych dawniej za nieuleczalne daje się usunąć poprzez proste zabiegi.

Co zrobić, gdy nasz wzrok pogarsza się?

Kiedy nasz wzrok się pogarsza, przestajemy widzieć z dawną ostrością a czasem nawet widzimy podwójnie, może to oznaczać początki zaćmy. Innymi objawami zaćmy mogą być też łzawienie, odczuwanie zmęczenia podczas czytania, czy zamazywanie się tekstu. W słoneczny dzień pacjent słabo widzi i ma wrażenie oślepienia.

Czym jest zaćma?

Jest to zamglenie soczewki oka. Najczęstszą przyczyną zaćmy jest wiek. Pacjenci którzy przekroczyli wiek 50-60 lat są bardziej narażeni na tę dolegliwość. Jednak nie jest to regułą. Zdarza się również, że po przyjmowaniu niektórych leków soczewka zaczyna mętnieć. W bardzo rzadkich przypadkach zdarza się również, że dziecko rodzi się z tą dolegliwością. Na szczęście, przy obecnie rozwiniętej medycynie, nie jesteśmy skazani na życie z tą przypadłością. Usunięcie zaćmy jest zabiegiem szybkim, łatwym i bezbolesnym. Operacja ta trwa około 15 minut. Zabieg polega na usunięciu starej zamglonej soczewki i zastąpieniem jej nową, sztuczną. Pacjent w czasie wykonywania zabiegu nie czuje nic, może za wyjątkiem dotyku i polewania oka specjalnym płynem. Należy więc pamiętać iż zabieg jest bezbolesny. Rany uszczelniają się same dlatego po operacji nie zakłada się szwów. Po zabiegu prawie od razu pacjent wraca do domu, z zaleceniem powrotu dnia następnego, aby lekarz zbadał czy rana goi się prawidłowo. Po powrocie do domu pacjent dodatkowo zabezpiecza oko specjalnymi kroplami jeszcze przez kilka dni.

Usunięcie zaćmy jest konieczne

Usunięcie zaćmy poprawia jakość widzenia z daleka. Z bliższej odległości pacjent prawdopodobnie nadal będzie musiał używać okularów. Zabieg zaćmy należy przeprowadzić jak najszybciej od momentu zdiagnozowania, ponieważ zbyt późne wykonanie operacji może przynieść ze sobą nieodwracalne skutki.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://tabu.slask.pl/telekonferencja-co-warto-o-niej-wiedziec
http://bankiet.slask.pl/jak-szybko-zamawiac-jedzenie-potrzebna-ci-aplikacja-zamawianie-jedzenia
http://antidotum.czest.pl/plac-zabaw-budzet-obywatelski-dla-zamoscia
http://kovoll.pl/hotel-wirtualnym-wydaniu-systemy-rezerwacyjne

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s