Skleroterapia – nowoczesna metoda leczenia żylaków

Skleroterapia – nowoczesna metoda leczenia żylaków
Choroby układu krążenia są prawdziwą plagą w dzisiejszym świecie. Nieprawidłowa dieta, stres, używki i mała aktywność fizyczna to główne przyczyny tych chorób. Jedną z nich jest przewlekła niewydolność żylna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat i poznać metody leczenia, to przeczytaj ten artykuł.

Niewydolność żylna – co warto wiedzieć o tej chorobie?

Choroba ta polega na zastoju krwi w żyłach, na skutek jej nieprawidłowego kierunku przepływu bądź zwężenia światła naczynia. Jej głównym objawem jest powstawanie żylaków i tworzenie się małych żył siateczkowatych. Są one trudne do wyleczenia, jednak istnieje kilka skutecznych sposobów. Poza typowym chirurgicznym leczeniem istnieje inna nowoczesna metoda – skleroterapia. Jest to bezbolesny i bezinwazyjny zabieg usuwania żylaków. Jest on o wiele bardziej bezpieczny niż standardowa operacja.

Skleroterapia – małoinwazyjny zabieg

Skleroterapia polega na ostrzykiwaniu żył specjalnym roztworem chemicznym, który wywołuje zapalenie, a w konsekwencji włóknienie ściany naczynia. Następnie dochodzi do jego zamknięcia i całkowitego zaniku. Nie jest potrzebne tutaj żadne znieczulenie, nawet miejscowe, gdyż preparat wstrzykuje się bardzo cienkimi igłami. Doświadczony chirurg przeprowadza zabieg około 20 minut. Najczęściej wystarcza ok. 2-5 zabiegów, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wszystko jednak zależy od stopnia zaawansowania choroby, wieku i czynności osobniczych chorego. Pacjent nie wymaga hospitalizacji, tak jak w przypadku klasycznej operacji. Może on od razu wykonywać codzienne czynności, uważając jednak aby się nie przeciążać. Nie należy również opalać się na słońcu i w solarium oraz zażywać zbyt gorących kąpieli. Z tego względu zaleca się przeprowadzanie zabiegu w sezonie jesienno-zimowym. Niewskazane jest również długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, co wzmaga ucisk na ściany żył i utrudnia przepływ krwi. Ostrzykiwanie nie niesie ze sobą dużego ryzyka powikłań, co jest dużą zaletą dla pacjentów. Bezpośrednio po nim wskazane są długie spacery i umiarkowana aktywność fizyczna oraz noszenie terapeutycznych pończoch uciskowych. Podsumowując, jest to nowoczesny i bezpieczny zabieg w leczeniu chorób żylnych.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://vagans.slask.pl/warzywa-szaszlykow-je-wybrac
http://content-hq.com/laserowe-usuwanie-zacmy-dowiedz-sie-wiecej
http://vagans.slask.pl/jak-dziala-telekonferencja
http://callback.waw.pl/jak-urzadzic-wlasny-plac-zabaw

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s