Informatyka niejedno ma imię. Czy warto tworzyć program do obsługi małego hotelu?

Informatyka niejedno ma imię. Czy warto tworzyć program do obsługi małego hotelu?
Wielu z nas zastanawia się nad rozpoczęciem nauki programowania albo podjęciem studiów informatycznych. Zawód, który możemy zdobyć wydaje się nam bardzo atrakcyjny. Dzięki takim umiejętnościom, moglibyśmy stworzyć program do obsługi małego hotelu, stronę internetową czy grę komputerową. Czym jeszcze zajmują się informatycy?

Programista – najchętniej wybierany zawód

Najbardziej popularnym zawodem jest z pewnością programista. Informatyk może zajmować się tworzeniem różnego rodzaju programów, które mogą być potrzebne przychodniom lekarskim, hotelom, bankom czy ministerstwom. Bardzo popularna jest również praca przy projektowaniu stron internetowych oraz aplikacji mobilnych. Niektórzy decydują się na back-end, czyli pracę od strony serwera. Jest ona domeną głównie umysłów technicznych i wymaga bardzo wysokiego poziomu umiejętności. Osoby z zacięciem artystycznym mogą bardziej sprawdzić się na front-endzie. Będą zajmowały się wtedy stroną graficzną projektów i tworzeniem kodu w technologiach HTML oraz CSS.

A może własna firma?

Wielu informatyków decyduje się też na otworzenie własnej działalności. Jest to bardzo wygodne, ponieważ wiele rodzajów zleceń można wykonać praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Popularne będzie więc jednoczesne zwiedzanie i podróżowanie. Dobrym pomysłem będzie na przykład projektowanie stron internetowych, do którego wystarczy odpowiedni edytor oraz program graficzny zainstalowany na laptopie. Zarobki w tej branży są bardzo wysokie, dzięki czemu informatycy będą mogli pozwolić sobie na wygodne warunki.

Branża turystyczna też potrzebuje informatyków

Wiele miejsc pracy dla informatyków powstaje również w branży turystycznej. Hotele i hostele operują przy pomocy określonych programów, które muszą być tworzone i modernizowane. Oprócz produktów takich, jak program do obsługi małego hotelu, programiści będą się również zajmować tworzeniem i aktualizowaniem stron internetowych, dzięki którym możemy zarezerwować pokoje w hotelach czy apartamenty. Bardzo ważną częścią ich pracy będzie również dbanie o bezpieczeństwo transakcji płatniczych w sieci właśnie na tych stronach. Jak widać program do obsługi małego hotelu to bardzo ważna rzecz.

PODOBNE WPISY
—————————-

http://focuscontactcentre.eu/software-contact-center-technologia-ktora-ulatwia
http://tustolica.pl/forum_atrakcje-dla-dzieci-w-warszawie/topic/18-11860
https://cesiekkk.wordpress.com/2017/03/12/pokladni-system-co-je-to-at-uz-je-to-lepsi-reseni-nez-registracni-pokladny/
http://www.dobramama.pl/pokaz/134765/Labioplastyka

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s